Правила вимірювання температури тіла

Правила вимірювання температури тіла

Всупереч поширеному переконанню, вимірювання температури в пахвовій западині є найменш інформативним і найчастіше стає причиною отримання неправильних результатів. Тіло людини - це неоднорідна фізичне середовище, різні ділянки якого охолоджуються і нагріваються різною мірою, і, отже, мають різну температуру. Наприклад, в центрі організму людини і всередині деяких внутрішніх органів нормальна температура може досягати 38-39 ° С, а на поверхні шкіри, при нормальній вологості та кімнатній температурі 33-34 С.
Існує кілька методів вимірювання температури цифровим термометром:
Вимірювання температури в ротовій порожнині - це зручний спосіб вимірювання температури, однак на його результати можуть вплинути частота дихання, недавній прийом гарячої або холодної рідини, дихання через рот, і т.д. При вимірюванні температури в порожнині рота необхідно утриматися від прийому їжі і рідини, а також від куріння, за 1 годину до вимірювання.
Вимірювання температури в прямій кишці - як правило, температура в прямій кишці є на 0,3-0,6 С вище температури в порожнині рота. Слід враховувати і той факт, що після великого фізичного навантаження або після гарячої ванни, ректальна температура може підвищитися на 2 градуси і більше.
Вимірювання температури у вушному каналі вважається найбільш точним, на даний момент, методом вимірювання температури тіла (за умови використання спеціального інфрачервоного термометра). Однак, недотримання правил вимірювання температури (що часто зустрічається при вимірюванні в домашніх умовах) може призвести до помилкових результатів.
Вимірювання температури в пахвовій западині - як вже було сказано вище, вважається найменш точним методом. Шкіра людини є головним органом терморегуляції, а в пахвовій западині дуже багато потових залоз, тому вимірювання температури на поверхні шкіри в пахвовій западині не завжди дає точний результат.
Нормальна температура тіла людини та її варіації
Температура тіла є одним з фізичних параметрів людського організму і всупереч поширеному переконанню, вона НЕ ПОВИННА бути незмінною і знаходитися завжди на рівні 36,6 С. Незначне, по фізичним мірками, (на 0,4-1,0 С) відхилення від магічного числа «36,6» розцінюється багатьма людьми як «підвищена температура», що абсолютно неправильно.
Згідно з даними численних досліджень, середня нормальна температура тіла більшості дорослих людей становить не 36.6, а 37 С.
Більше того, нормальна температура значно варіює (від 35,5 до 37,5 С) у різних людей залежно від фізіологічного стану їх організму, часу доби, місця виміру, фізичного навантаження, гормонального статусу, а також від факторів навколишнього середовища (вологість, температура в приміщенні).
У здорових людей температура тіла змінюється протягом доби приблизно на 0,5 С. Як правило, найнижча температура тіла відзначається між 4 і 6 годинами ранку, а найвища - між 16 і 20 годинами вечора. Таким чином, переважна більшість скарг на скачки температури до 37 - 37,5 до вечора пояснюються звичайним фізіологічним підвищенням температури.
У кожної людини свій власний денний ритм зміни температури тіла, який змінюється в залежності від часового поясу, режиму роботи і відпочинку, і т.д.

Електронний термометр показує неправильно?
Якщо Ви купили електронний термометр (цифровий термометр), а він при вимірюванні аксілярнийм методом (пахвою) показує низьку температуру всім членам сім'ї - значить ви не прочитаєте інструкцію (недодержання).
Большенство приладів подають звуковий сигнал через 60 секунд - що температура тіла виміряна і можна діставати термометр, але цей сигнал налаштований на вимірювання тіла орально і ректально.
При вимірюванні температури аксілярной методом після звукового сигналу тримаємо термометр ще 5 хвилин (для большенства приладів на ринку України).